טיול קלאסי לסרי לנקה

Bentota Beach Hotel

טיול לסרי לנקה הוא חוויה תרבותית, אשר תפגיש אתכם עם אמונות שונות – ומקומות קדושים רבים. הטיול הקלאסי כולל את המשולש התרבותי אשר נובע מחיבורן הדמיוני של שלושת הבירות של סרילנקה. בכל השלושה תוכלו להבחין בשרידים רבים של מקומות מפוארים – כמו מקדשי אבן רבים, ארמונות גדולים ומפוארים ומקווי מים אשר פזורים בכל המדינה. דילים לסרי לנקה אינו מדבר רק על תרבות, ובמהלכו אנו נשלב לכם גם אטראקציות רבות ונופים מרהיבים – אשר מעצבים את דמותה של סרי לנקה. טיול לסרילנקה הוא ללא ספק הזדמנות לפגוש הכול מהכול במדינה אחת.

יום ראשון: הכרות עם הפילים, ומערותיהם של הנזירים
לאחר הנחיתה שלנו בסרי לנקה, אנו נעשה את הדרך אל פינוואלה (Pinnawala) – למפגש ראשוני שלנו עם אחת החיות הנפוצות ביותר בסרי לנקה, הפילים. במקום הזה ישנו את בית היתומים שמאכלס פילים מסוגים וגדלים שונים. אנו ניתן לכם זמן לצפות בפילים, וגם לתת לפילים הקטנים לאכול. בסיום ניפרד מהפילים, וניסע אל דמבולה (Dambulla) שבה ניכנס אל מערות נזירים גדולות – שנחשבות למקום קדוש עבור הבודהיסטים.

יום שני: ביקור בסיגריה, במצודת האריה ובארמונות מפוארים
אחרי שהעברנו לילה ראשון בסרילנקה, אנו יוצאים ביום השני אל סיגרייה (Sigiriya), שניתן לה את התואר – אחת משמונה פלאי תבל כי במקום ישנה מצודה ענקית שבעבר היה נדמה כי העיצוב שלה דומה מאוד לראשו של אריה – כיום נשארו רק הרגליים של האריה. בנוסף ניתן להבחין ביערות עצומים שנוכל להשקיף אליהם מהמצודה. במצודה קיימים ציורים גדולים בני אלפי שנים – שנותרו קיימים עד היום.

יום שלישי: חוות התבלינים בדרכנו אל קאנדי
טיול לסרי לנקה אינו רק חוויה תרבותית, ביום השלישי נשנה אווירה וניסע לכיווון קאנדי (Kandy), שם נגיע למטלה ונראה את תהליך הייבוא וההפצה של התבלינים הטובים ביותר באזור. סרילנקה הייתה תמיד בין המדינות שמפיקות את כמות התבלינים הגדולה ביותר. אתם מוזמנים בין היתר לקנות ולבחון את התבלינים המוצגים בחווה.

יום רביעי: העיר קאנדי כמו שלעולם לא הכרתם
קאנדי היא אחת הערים המפותחות ביותר שיש בסרי לנקה. ביום הרביעי אנו נזכה לקבל הצצה אל העיר המיוחדת הזאת, כאשר נערוך סיבוב קטן בעיר במקומות הקדושים – כמו מקדש שן שבין היתר נמצאת בו השן של בודהה. המקום הוא בעל חשיבות עצומה עבור הבודהיסטים. מכאן נצא אל פרדוניה (Peradeniya) על מנת שנוכל להתרשם מהגנים הבוטאניים הענקיים ביותר בתוך סרי לנקה.

יום חמישי: נופים, חיות ומים בתוך נוראליה
התה הוא אחד המשקאות הנפוצים ביותר בסרי לנקה, ביום החמישי ניסע אל נוראליה (Noralia) – שהיא אחד המרכזים הגדולים בסרי לנקה ליצור ושיווק של תה. אנו נטייל בשדות הרחבים של מטעי התה ונראה את תהליך הכנת התה. לעת ערב נגיע למלון דיי מיוחד, שבעברו היה מפעל שייצרו בו תה – והיום הוא מלון. בערב תוכלו לצאת ולהסתובב בעיר על מנת להתרשם מהמבנים שנמצאים עוד מימי המנדט הבריטי באזור.

יום שישי: קולמבו – עיר העסקים של סרי לנקה
טיול לסרי לנקה אינו שלם ללא סיור בבירה שלה – קולומבו (Colombo). אתם מוזמנים לשכוח את כל מה שהכרתם מסרי לנקה עד כה – כי קולמבו היא עיר מתקדמת למדיי אשר מכונה גם כעיר העסקים של סרילנקה. ניתן לכם זמן לסייר בקניונים, ולקנות דברים שונים בחנויות הפזורות ברחבי העיר. בנוסף נסייר בתוך בניינים של הממשלה ובנייני שלטון שונים בעלי היסטוריה מפוארת.

יום שביעי: שייט בנהרות וכפרי דייגים
טיול לסרילנקה עומד להגיע לסיומו, אך לפני שנעזוב את המדינה המדהימה הזאת – נצא אל בילאפיטיה (Balapitiya). לאחר שנגיע נצא לנהר שם נשוט בלגונת המנגרובים. במהלך השייט נוכל לראות דייגים אשר ממוקמים בסמוך לנהר ומתפרנסים מעצם הדייג שלהם. בסיום נחזור למלוננו – בזמן הזה תינתן לכם האפשרות לצאת אל הבריכה ואל הים אשר ממוקמים סמוך למלון.

יום שמיני: פרידה מסרי לנקה
היום האחרון בסרי לנקה הגיע, מיד עם סיום ארוחת בוקר – נצא אל שדה התעופה בדרכנו חזרה לארץ.