טיול מאורגן לסרי לנקה

טיול מאורגן לסרי לנקה

טיול לסרי לנקה הוא אחד היעדים המבוקשים ביותר היום, הסיבה העיקרית לכך היא הרצון של תיירים רבים לחוות את כל התרבויות והנופים המדהימים אותם סרילנקה מביאה לנו. טיול מאורגן לסרי לנקה יהווה את הבחירה הטובה ביותר עבורכם, מצד אחד תוכלו להגיע אל כל היעדים האטרקטיביים בתוך האי המדהים הזה – אך מצד שני לא תצטרכו לעבוד שעות על תכנון המסלול ובתי המלון שתלנו בהם. כך שאם אתם מחפשים טיול לסרילנקה שבאמצעותו תוכלו לחוות את האי במלואה הדרה – הטיול המאורגן שלנו יהיה הבחירה המושלמת שלכם. אפשר לצרף כם משפחה לטיול זה כי סרי לנקה עם ילדים יכול להיות חוויה מיוחדת.

יום ראשון: נחיתה בסרי לנקה, ביקור בשוק הדגים של נגומבו, ביקור בבית היתומים של הפילים, ביקור במערת המקדש של דמבולה
טיול לסרילנקה שלנו מתחיל בנחיתה בנמל התעופה של סרי לנקה, מיד עם הנחיתה נעשה את דרכנו אל נגומבו (Negombo) שהיא אחת מעיירות החוף הפופולאריות ביותר בסרי לנקה. בעיר נוגמבו נוכל לחזות בשוק הדגים המקומי אשר מכיל בתוכו עשרות מינים וסוגים של דגים טריים שדגו אותם כמה שעות קודם לכן.
נעזוב את נגומבו ונעשה את דרכנו אל דמבולה (Dambulla) שם אנו נחזה באחד מעמודי הטווח של העיר – בית היתומים שמאכלס בתוכו מינים רבים ומגוונים של פילים. בית המכסה נועד על מנת לשמור על הפילים ולתת להם סביבה בטוחה. במהלך הסיור אנו נוכל להאכיל את הפילים הקטנים, ולצפות בפילים הגדולים מתרחצים באגם המקומי.
אנו נעזוב את בית היתומים, אך נישאר עדיין בדמבולה – רק שהפעם אנו ניסע אל מערכת המקדש המקומית של דמבולה. המקדש הינו בן אלפי שנים, והוא נמצא בסביבה פראית במיוחד אשר שומרת על אווירה אותנטית וייחודית. בתוך מערכת המערות הללו ישנה כחמישה סוגים שונים של מערות שכל אחד מהם מתהדר בציורי קיר ייחודיים בני אלפי שנים גם כן.

יום שני: ארמונות ומפגש נוסף עם פילים
סיגריה (Sigiriya) היא אחת הערים העתיקות ביותר בסרי לנקה, במהלך הביקור בעיר אנו נפגוש את הארמון הממוקם בעיר. הארמון הינו עתיק במיוחד, ועל פי הערכות הוא נבנה לפני כ-1500 שנים. בעבר הארמון היה בדמותו של אריה אך כיום נותר מהמבנה האדיר הזה רק הרגליים של האריה – אותם אנו נוכל לראות. בזמן שנעלה לאתר עצמו נוכל להתרשם מנוף וצמחייה רבים, אשר מעצימים את החוויה.

לאחר ההתרשמות מהארמון נצא אל הרבנה (Habarana) שם נוכל לפגוש שוב את הפילים – רק שהפעם קצת יותר קרוב. אנו נוכל לרכב עליהם, ולראות כיצד המקומיים מטפלים בהם.

יום שלישי: חוות התבלינים, העיר קאנדי, הגנים הבוטאניים
טיול לסרילנקה הוא הזדמנות אדירה להיתקל במקומות מיוחדים, חוות התבלינים של סרי לנקה הם מהנפוצות ביותר בעולם. אנו נערוך סיור בחוות תבלינים אחת אשר ממוקמת במרכז האי, נוכל להתרשם מאופן הפקת התבלינים השונים – ואם אתם רוצים תוכלו גם לרכוש מספר תבלינים מיוחד למטבח האישי שלכם. בכל זאת לא בכל יום יוצא לכם לקנות תבלינים מהטובים בעולם.

ההגעה לקאנדי (Kandy) תכניס אותנו היישר אל הציביליזציה, העיר היא אחת המתקדמות ביותר בסרילנקה – ונמצאים בה בין היתר מקדשים וארמונות מלפני אלפי שנים. המקום המרכזי בקאנדי הוא ללא ספק השן של בודהה אשר נמצאת באחד המקדשים בעיר ומהווה מקום חשוב במיוחד עבור הבודהיסטים.

הגנים הבוטאניים של פרדיניה (Peradeniya) הם הזדמנות נוספת להיתקל בעוצמה של סרילנקה. הגנים המדהימים הללו מתהדרים בעצים ענקיים, חיות מכל הסוגים, עצי פרי ממינים רבים ועוד.

יום רביעי: מקדשי השן של קאנדי, ביקור בהרים של סרי לנקה, סיור במפלים, מפעלי התה
היום הרביעי הוא אחד העמוסים ביותר שלנו, בתחילתו נמשיך את הטיול שלנו בקאנדי ונראה את המקדש שבו נמצאת בין היתר השן של בודהה על פי האמונה. המקדש קדוש מאוד לדת הבודהיסטית ומהווה מוקד עלייה לרגל של מאמינים רבים.

לאחר מכן אנו נתחיל בעלייה שלנו אל עבר ההרים של סרי לנקה, מקום נפלא לתצפת על כל האי המקסים הזה. בין היתר אנו ניתקל בהרים גבוהים במיוחד, מפלים ששוצפים בעונות השיא שלהם וכמובן מספר מפעלי תה אשר ממוקמים בלב ההרים שמהם הם מפיקים את התה המשובח ביותר בעולם.

יום חמישי: ביקור בשמורת יאלה
ביום החמישי אנו נגיע אל אחת השמורות המפורסמות ביותר של סרילנקה – שמורת יאלה (Yala). השמורה תיתן לנו הזדמנות שלא תחזור על עצמה לצפות בחיות בסביבתן הטבעית. הטיול בשמורה מתבצע על ידי רכב 4X4 ואנו ניתן לכם הזדמנות לערוך סיורים ולהתרשם מכל המרכיבים אשר הופכים את השמורה לאחת המקומות היפים ביותר בסרי לנקה.

יום שישי: סיור בחופים של סרי לנקה
עד כה לא יצא לנו ממש לבקר בחופים של סרילנקה, טיול לסרי לנקה אינו שלם ללא התרשמות מחופיה היפים. ביום השישי אנו נצא לנסיעה על חופיה של סרי לנקה. אנו נעצור במספר נקודות אשר מקיפות על החופים והנוף המרהיב של האי. יום לא שגרתי שכולו הפתעה.

יום שביעי: יום חופש
יום חופשי שאני נישן באזור החוף, תוכלו ללכת וליהנות מחופיה המרהיבים של סרי לנקה.

יום שמיני: יום שכולו אומנות
בתחילתו של היום השמיני אנו ניסע אל המכרות שבהם נמצאות אבני החן שמפרסמים את סרי לנקה. כידוע אחד המקומות הנפוצים בעולם למצוא ולקנות את אבני החן היפים ביותר בעולם זה בסרי לנקה. במהלך הסיור אנו נראה כיצד מייצרים את אותם אבני חן.

בסיומו של הסיור ניסע אל בלאפיטה (Balapitiya) שם נתנסה בפעם הראשונה בשייט בתוך האזורים היפים ביותר של סרי לנקה. במהלך השייט נוכל להבחין במקומיים אשר עורכים את השגרה שלהם בתוך הלגונות המרהיבות הללו.

היום שלנו לא נגמר כאן, בסיום השייט נצא אל אמבלנגודה (Ambalangoda), כפר קטן בסרי לנקה אשר מתמחה באומנות הגילוף. בין היתר תוכלו להתרשם ממסכות העשויות עץ מעבודת יד של המקומיים. אנו ניתן לכם זמן לקנות ולהתרשם מהיצירות המופלאות שמוצגות בכפר.

יום תשיעי: הזמן להיפרד
הטיול לסרי לנקה מגיע לסיומו, אנו מקווים לראות אתכם מצטרפים אלינו לטיולים נוספים.