טיולים בשמורות טבע

טיולים בשמורות טבע

טיול לסרי לנקה הוא ללא ספק ההזדמנות הטובה ביותר שלכם לפגוש את היופי של הטבע במלוא הדרו. בסרילנקה ישנם סוגים רבים של בעלי חיים, לדוגמא תוכלו למצוא כ-92 סוגים של יונקים, כ-242 סוגים של פרפרים וכך הלאה. במקומות רבים עולם החי נמצא רק באותם שמורות אשר מיועדות להם, אך בסרי לנקה תוכלו למצוא חיות רבות מסתובבות בתוך הערים ההומות באדם. ההמלצה שלנו היא שתבקרו בתוך השמורות והספארי – קיימים המון מקומות כאלה אשר מאגדים בתוכם חיות מכל הסוגים.
עד לא מזמן מרבית שטחה של סרי לנקה היה מכוסה ביערות פראים, עד עצם היום הזה חלק לא מבוטל מתוך האי הינו שמורות ויערות. אנו נעזור לכם ונסקור עבורכם את השמורות המפורסמות והנפוצות ביותר בתוך סרילנקה. תזכרו כי טיול לסרילנקה אינו שלם ללא שוטטות ביערות המכסים אותה – לכן אל תפספסו את המחזה החד פעמי הזה.

מישורי הורטון (Horton) ושמורת יאלה (Yala)
אחד האזורים המבוקשים ביותר בתוך סרי לנקה, יאלה (Yala) הינה שמורה שממוקם בדרום מזרח סרי לנקה. בין היתר תוכלו להבחין בשמורה בחיות רבות מכל הסוגים כמו: נמרים, פילים, ציפורים, קופים ועוד. לפני כ-70 שנה, השמורה הייתה בעצם מקום שמיועד לציד – אך בשנת 1938 הכריזו על האזור כשמורה מוגנת. השמורה עצמה מחולקת לחמישה אזורים שונים – כאשר האזור האהוב ביותר על המתיירים הוא מערב יאלה. השמורה מזכירה מאוד נופים אשר נפוצים מאוד ביערות של אפריקה – שמשלבים בתוכם אזורים מסולעים ואגמים נרחבים.
מישורי הורטון (Horton) נמצאת בהרים בדרום סרי לנקה, ההרים הללו נמצאים בגובה של 2000 מטר, ובתוך המישורים ניתן למצוא יערות עתיקי יומין – לעיתים ניתן לחשוב כי היער נלקח מסיפור אגדה. ניתן להבחין בכל הסוגים של פלאי הטבע – נחלים, אגמים, חיות מכל הסוגים שמשוטטות בתוך היערות. כחלק מהחוויה ניתן לערוך מסלולים שונים אשר מתחלקים לדרגי קושי שמיועדים ליכולות שלכם.

סינהרגה (Sinharaja) ומינאראיה (Mineria)
דילים לסרי לנקה נותן לך הזדמנות פז לפגוש חיות בסביבתן הטבעית, שמורת מינאראיה (Mineria) מביאה לנו אפשרות לפגוש כ-150 סוגים של פילים, בנוסף לנמרים, קופים ואיילים. ההמלצה היא שתגיעו אל השמורה בעונות הקיץ, כך היובש וחוסר הזרימה בנחלים מאפשר לכם לצפות בחיות מקרוב – ככה ששום דבר לא מפריד בניכם. השמורה הזאת היא סוג של תיעוד אחרון לשמורה שכיסה את סרילנקה כולה בעבר.

סינהרגה (Sinharaja) הינה אחת מהיערות הגדולים ביותר באי, תוכלו להבחין בעצים גבוהים במיוחד אשר מגיעים לגובה של כ-45 מטרים. ההליכה בתוך היערות הינה נוחה במיוחד, מכיוון שתוכלו לזכות בצל במהלך מרבית שעות היום – בגלל העצים הגבוהים אשר מסתירים את קרני השמש. משוטטות בשמורה תוכלו למצוא חיות רבות מסוגים שונים, עוד הזדמנות להיתקל בחיות שטרם ראית – ובפעם הראשונה לבדוק כיצד הם מתנהגים במקום הטבעי שלהם. כל מה שנותר לכם לעשות זה לבחור את המדריך שילווה אתכם בסיור המהנה.

שמורות וילפאטו (Villopoto)
שמורה נוספת בסרי לנקה היא שמורת וילפאטו (Villopoto), עד לא מזמן השמורה הייתה סגורה למבקרים – אך לאחרונה היא נפתחה בשנית על מנת שתיירים יוכלו להתרשם ממנה. אם אתם רוצים לטייל בשמורה מומלץ לעשות זאת בג'יפים על מנת להקל עליכם את הסיור עצמו. במידה ותצליחו למצוא את המדריך המתאים, תוכלו ליהנות מחוויה חסרת תקדים באחת השמורות היפות ביותר בעולם כולו. הזמן הכי טוב לבקר בשמורת וילפאטו (Villopoto) זה בין חודש ינואר לבין חודש מאי.