עיר הבירה קולומבו – Colombo

עיר הבירה קולומבו - Colombo

עיר הבירה של סרילנקה, קולומבו (Colombo) היא שילוב מעניין של תרבויות שונות אשר הטביעו את חותמם על המקום הזה בשש מאות השנים האחרונות. לאחר שהפורטוגזים הגעתו אל האי בתחילת המאה הששה עשר, חשיבותה של העיר קולומבו, כעיר נמל מסחרי גדלה באופן משמעותי.
העיר המשיכה להתפתח גם תחת שלטון ההולנדי והבריטי ועדות על כך הן הכנסיות הקתוליות, האנגליקניות או רפורמיות שהיו באי סרילנקה במשך השנים. השכונות Fort ו-Pettah מזכירות הכי טוב את תקופות של שלטון  המעצמות הקולוניאליות. השכונה Fort קיבלה את שמה בגלל המבנים הצבאיים הנמצאים כאן מתקופת השלטון ההולנדי והבריטי. באזור הזה ניצב הארמון הנשיאות (Janadhipathi Mandiraya)  ולידו מושבו של הפרלמנט, ושל הנשיא בנוי אבן היפהפה, בדומה לוייטהול הבריטי.

Galle Face Green הוא אזור של קולומבו סרי לנקה שמור באופן בלעדי עבור הולכי הרגל, והוא המרחב הפתוח הגדול ביותר בעיר, צפוף ונעים מאוד, במיוחד בשעות הערב כאשר אתם יכולים מכאן להתפעל מהשקיעה. בקרבת המקום נמצאים רוב המלונות הכי חשובים: Galle Face Hotel, שנבנה בשנת 1864, מלון אינטרקונטיננטל שהוא המלון הראשון חמישה כוכבים בסרי לנקה, Galadari Hotel ו- Hotel Taj Samudra. בפאתי העיר יש סדרה של אטרקציות תיירותיות מאד אטרקטיביות, ביניהן המקדשKelaniya Raja Maha Vihara. זה הו אחד שלושת המקדשים הבודהיסטיים על האי שבו ביקר פעם הבודהה בעצמו. הקירות והתקרה של המקדש מעוטרים בציורים מרשימים שנעשו על ידי האמן המפורסם סוליוס מנדיס.