פנאי וספורט

פנאי וספורט

הספורט בסרי לנקה הוא חלק משמעותי של תרבות סרי לנקה. כדורעף הוא הספורט הלאומי בסרי לנקה, אך קריקט הוא הספורט הפופולארי ביותר. סרילנקה היא אחת מעשר האומות שהיא חברה מלאה בארגון ICC ולוקחת חלק באליפויות הקריקט של בין הארצות השייכות לארגון זה. היא אפילו זכתה בגביע העולם בקריקט. בסרילנקה משחקים קריקט ברמה מקצועית או חצי מקצועית, אבל גם כמשחק פנאי עבור חלק גדול מהאוכלוסייה.
אם מחפשים סרי לנקה טיול שכולל גם פעילות ספורט יש לציין זאת ואנו נוכל לארגן לכם חבילה מתאימה עם מלונות שיש להם פעילות כזאת ומסלול שכולל מה שאתם אוהבים.

משחק הקריקט הובא אל האי על ידי הבריטים, ראשית המאה ה-19. רוגבי הוא גם פופולארי. ענפי ספורט אחרים פופולאריים מאד הם ספורט מים, בדמינטון, אתלטיקה, כדורגל, כדורסל וטניס. בתי ספר ומכללות של סרי לנקה מארגנים בקביעות קבוצות אתלטיקה וספורט, מתחרים ברמה המחוזית וברמה הלאומית. ספורט מים כגון שייט, גלישה, שחיה, צלילה בשילוב עם החופים הנפלאים, כל אלה מושכים מספר רב של תיירים לסרי לנקה. אם לוקחים בחשבון את המיקום הגיאוגרפי של סרילנקה, הספורט הפופולארי ביותר בקרב המבקרים היא הצלילה. הקורסים הטובים ביותר לצלילה נערכים באזורים של חיקאדובה וטנגלה.