תחבורה בסרי לנקה

תחבורה בסרי לנקה

תחבורה האווירית
הטיסות הפנימיות של סרי לנקה, הן רק בין Jaffna ו- Colombo.
יש טיסות לחול וניתן ןגם מומלץ לעשות קפיצה קצרה כי חופשה במלדיביים המלצות לא דומה לשום דבר שכבר הכרתם בעבר.

תחבורה באוטובוס
קווי אוטובוס של סרי לנקה, הן המקומיים והן למרחקים ארוכים, שייכים בחלקם לחברות המדינה וחלק קטן הם פרטיים. איכות האוטובוסים משתנה בין קו אחד למשנהו, חלקם הם רכבים מודרניים עם מיזוג אוויר, אחרים, אוטובוסים מאוד ישנים במצב ירוד מאד. בדרך כלל, על כרטיסי האוטובוס לא רשום מספר של המקום, אבל יש מקומות שמורות באופן בלעדי עבור הנשים. למרבה הצער, לעתים רחוקות מדי, יש להן הזדמנות ליהנות מיתרון זה, בניגוד לאנשי הכמורה, אשר להם תמיד מקומות שמורים. הכרטיסים זולים למדי, אבל הבעיה היא שאין די מקום עבור המטען והעובדה תמיד האוטובוסים מלאים עד אפס מקום , מה שהופך את המסע מאוד לא נוח.

תחבורה ברכבת
הרכבות, עמוסות באנשים, בסופי שבוע ובחגים אך נחשבות, בדרך כלל, להיות נוחות יותר מאשר האוטובוסים, למרות העומס. בסרי לנקה לרכבות יש שלוש מחלקות של מושבים: מחלקה שלישית, הזולה ביותר ושם תמיד יש עמוס, מחלקה שנייה עם פחות נוסעים היושבים על המושבים מרופדים ומחלקה ראשונה, היוקרתית, עם קרונות מצוידים עם מיזוג אוויר. עבור נסיעה ברכבת בין הערים יש אפשרות להזמין מקום וזה לפעמים, אפילו הכרחי. כמו במקרה של האוטובוסים, המחירים של כרטיסי רכבת בסרי לנקה די זולים.

תחבורה ברכב
יותר ויותר תיירים נסיעה בתוך סרי לנקה עם כלי רכב ואופנועים שכורים והמחירים סבירים יחסית. כדי להשכיר רכב, יש צורך לשלם סכום מסוים של כסף בתור ערבות, מספר דרכון, ובמקרים מסוימים כרטיס טיסה, גם כערובה. המהירות המרבית בכפר היא 52 קמ"ש ומחוץ לעיר 72 קמ"ש. באופן כללי, התנועה על הכבישים לא מתוחזקים אסורה, כמו גם הכניסה עם מכוניות בתוך הפארקים לאומיים ושמורות הטבע.